Вшанування Героїв Небесної Сотні

Президент України Петро Порошенко видав Указ «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»

«Документом встановлено щорічне відзначення 20 лютого Дня Героїв Небесної Сотні — на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

18-20 лютого 2014 рокуна Майдані загинули 115 осіб, включаючи міліціонерів. Ще четверо активістів загинули до розстрілу євромайданівців.

Ми вшановуємо пам’ять героїв України, жертви Голодомору 1932-33рр, Бабиного Яру тощо. Тепер ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни.

Кожен із цієї Небесної сотні, як і ми з вами, мав свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну.

Світло Майдану не загасити та не затерти ні в нашій пам’яті, ні в наших серцях. У скорботі схиляємо низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття.

Ми закликаємо сьогодні згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови.

Кiлькiсть переглядiв: 68

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.