БІБЛІОТЕКАР ЛИПЕЦЬКОЇ ЗОШ

ОРЛЕНКО АЛЛА МИКОЛАЇВНА

Розпочинаючи свій день, я повторюю слова Шалви Олександровича Амонашвілі "Усміхайся власному Я! сміхайся кожному! Усміхайся дітям, усміхайся людям! Усміхайся Творцеві! Усмішка - це особлива мудрість!"

БІБЛІОТЕКАР

Загальна характеристика професії

В обов’язки бібліотекаря входить комплектування фондів (замовлення, закупівля книг), обробка нових надходжень, тобто каталогізація і систематизація шляхом складання спеціальних карток, а також обслуговування користувачів. Робота бібілотекаря полягає в підготовці інформації про витвори друку і надання цієї інформації читачам відповідно до їхніх запитів. Бібліотекар постійно аналізує друкарські видання і в спеціальних оглядах коротко викладає їхню суть. Рівень спілкування – середній за інтенсивністю, нерівномірний за навантаженням, оскільки пов’язаний з обслуговуванням населення

Вимоги до індивідуальних особливостей спеціаліста

Хороша пам’ять та увага;

Акуратність;

Терпіння і наполегливість;

Навики швидкочитання.

Бібліотекар володіє і розпоряджається інформацією, яка є ключем до розуміння всіх процесів, що відбуваються в сучасному житті

Вимоги до професійної підготовки

У бібліотекаря безліч обов’язків, які він повинен виконувати. Бібліотечна діяльність проходить у двох напрямках: перший пов’язаний із книгами, другий, має на увазі роботу з читачами. Що стосується книг, то бібліотекар повинен каталогізувати, систематизувати видання, стежити за тим, щоб були дотримані умови зберігання паперових носіїв інформації.

Підшивати газети та журнали.

Робота з людьми – ще один аспект бібліотечної діяльності, і, щоб якісно її здійснювати, бібліотекар має бути в першу чергу дуже начитаною людиною, уміти неупереджено судити про літературу і підібрати книгу відповідно до смаків та інтересів відвідувача. Індивідуальна робота з людьми полягає в умінні допомогти читачеві вибрати книгу, стежити за тим, щоб були дотримані інтереси кожного відвідувача. Бібліотека – місце, де повинна панувати атмосфера спокою і доброзичливості.

Основні якості, якими повинен володіти бібліотекар, - це в першу чергу комунікабельність, уміння контактувати з людьми. Крім того, йому потрібно бути хорошим психологом.

Кiлькiсть переглядiв: 254

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.